Kuram ceļotājam gan negribētos baudīt elpu aizraujošas ainavas vai arhitektūru ar zināmu ekskluzivitātes pieskaņu, kuru nodrošina sajūta, ka neesi nokļuvis kārtējā tūristu pārpludinātā aplūkojamo vietu ceļveža «karstajā punktā».
Tūristu nepārblīvētas, bet lieliskas vietas apkopojis Huffington Post. Medijs aicina apmeklēt galerijā augstāk skatāmās 15 pasaules pilsētas un valstis pirms tās kļuvušas slavenas un tūristu pārblīvētas. Šajā sarakstā iekļauta arī Latvijas galvaspilsēta Rīga.
#1/15
Koronga (Koh Rong) Kambodžā. Ainaviskajā Kambodžas salā nav izveidoti zemes ceļi, un daudzi zinātāji norāda – sala līdzinās Taizemei pirms divdesmit gadiem, pirms to atklāja tūristu masas. Medijs paredz, ka klusums šeit varētu ilgt līdz brīdim, kad tiek uzcelta lidosta.
#2/15
Hosē Ignasio (José Ignacio) Urugvajā. Šajā ciematiņā pastāvīgi dzīvo vien trīs simti iedzīvotāju, taču «ziemas» laikā, kas laikapstākļu ziņā pārspēj Latvijas karstāko vasaru, šo vietu pārpludina Latīņamerikas slavenākie cilvēki, piemēram, Šakira un citas slavenības. Nelielajā ciematiņā var baudīt mākslu un lielisku pludmali, norāda Huffington Post.
#3/15
Sofija Bulgārijā. Price of Travel Bulgārijas galvaspilsētu šogad atzina par Eiropas lētāko pilsētu tūristiem. Pilsētā jūtams gan kosmopolītisks gars, gan aplūkojamas krāšņas baznīcas un āra tirdziņi.
#4/15
Ambergris Caye Belizā tiek paredzēta spoža tūrisma nākotne. TripAdvisorierindojis šo vietu «Uzplaukstošo tūrisma galamērķu» sarakstā.
#5/15
Mjanma. Tūrisma industrija šeit piedzīvojusi īstu sprādzienu. 2010. gadā šo valsti apmeklēja aptuveni 300 tūkstoši cilvēku, bet jau pēc trim gadiem ārzemju viesu skaits pieauga līdz vairāk nekā diviem miljoniem. Vērts šo vietu apmeklēt pirms, sekojot tūristu pieplūdumam, paspējušas augšā uzlekt arī pakalpojumu cenas.
#6/15
Roatana (Roatán) Hondurasā. Roatana vēl nav atrodama Karību salu labāko pludmaļu sarakstā. Kruīza kuģi sākuši te piestāt vien 2005. gadā. Vieta atzīta par lieliski piemērotu niršanas piekritējiem.
#7/15
Rīga Latvijā. Medijs paredz, ka Latvijas galvaspilsēta, kas jau nodēvēta par Eiropas rūpīgāk glabāto noslēpumu un pagaidām vēl nav tūristu pārblīvēta, drīzumā varētu kļūt populārāka. Atpazīstamību veicināšot Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls, ko šogad nes pilsēta. Turklāt atzīts, ka Rīgā ir iespējams paēst, pārnakšņot un izklaidēties vien par 33 ASV dolāriem dienā. Huffinton Post iesaka apskatīt Vecrīgu, Pēterbaznīcu un Latvijas Nacionālo operu.
#8/15
Pulja (Puglia) Itālijā. Ciems atrodas Itālijas «zābaka» papaēdī, to apskalo lieliska pludmale un arī par ēdienu it nemaz nav jāsūdzas.
#9/15
Zambija un Zimbabve. Šīs valstis jau līdz šim varējušas baudīt popularitāti tūristu vidū, pateicoties pasaulslavenajam Viktorijas ūdenskritumam. Taču tikai nesen tuvākā lidosta ir paplašinājusies, nodrošinot vieglāku pieeju apskates objektam. Turklāt turpat atrodas arī Nacionālais parks (Hwange National Park), kurā aplūkojami savvaļas zvēri, ieskaitot, vienu no pasaulē lielākajām ziloņu populācijām.
#10/15
Jorka (York) Lielbritānijā. Pilsētā apskatāma viena no pasaulē lielākajām gotiskajām katedrālēm, savukārt vakara atpūtai pieejami 16. gadsimtā celtās mājās izvietoti krogi un kafejnīcas. Šovasar Jorkā piestās Tour de France, vilinot pilsētiņu apmeklēt vairāk cilvēku nekā parasti.
#11/15
Busana (Busan) Dienvidkorejā. Medijs prognozē, ka tūristiem drīz varētu apnikt Dienvidkorejas galvaspilsēta Seula un viņi varētu vairāk pievērsties Busanas apskatei. Pilsētā aplūkojama ne mazāk iespaidīga arhitektūra un vērtīgi muzeji.
#12/15
Manila Filipīnās. Vidējā cena maltītei ar trīs ēdieniem Manilā esot vien 18 ASV dolāri iepretim 95 ASV dolāriem, kas šādos gadījumos parasti jāmaksā citās pasaules lielajās pilsētās. Prognozētāji lēš, ka drīz vien ceļotāji varētu nu jau tradicionāli iecienītās Taizemes vietā apmeklēt mazāk atklātās Filipīnas.
#13/15
Phu Quoc Vjetnamā iepretim Halongas līcim (Ha Long Bay) ir salīdzinoši klusa vieta ar maz apmeklētu pludmali.
#14/15
Kepa (Kep) Kambodžā. Vēl aizvien tūristu nepārpludināta vieta, kas var lepoties ar svaigu zivju tirgu, kurā jūras veltes tiek pārdotas uzreiz pēc to noķeršanas okeānā.