Pēdējo gadu laikā centrālo banku proaktīvā monetārā politika nenoliedzami mainījusi nosacījumus daudzu finanšu spekulantu dzīvē, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Ja runā par tā saucamajiem carry trade, tad izplatīta tirgus dalībnieku prakse ilgstoši bija aizņemšanās Japānas jēnās (jēnai tradicionāli bijušas zemas procentlikmes), kur par iegūtajiem līdzekļiem populāri (bet riskanti, ja valūtas vērtība nedodas vajadzīgajā virzienā) bija iegādāties ienesīgākus finanšu instrumentus – nauda, piemēram, tika noguldīta ASV dolāros, eiro, Jaunzēlandes vai Austrālijas dolāros, kur pat par vienkāršu depozītu varēja dabūt vairāk (carry trade citiem vārdiem varētu nosaukt par spēli uz procentlikmju starpību vai vēl to varētu saukt par lēta kredīta ņemšanu spekulatīvu investīciju nolūkiem).
Pašlaik skaidri pamanāms, ka pēdējo gadu laikā mainījušies nosacījumi šajā tirgū, kur par carry trade valūtu kļuvis eiro (agrāk grūti iedomājama situācija). Turklāt pašreiz notiekošais liek domāt, ka lētā eiro ziņā situācija nemainīsies vēl ilgi. The Wall Street Journal raksta, ka pašlaik mainījušies spekulāciju fundamentālie nosacījumi, jo īstena pārliecība, ka augs, piemēram, tādu valūtu kā Austrālijas vai Dienvidāfrikas dolāra cena, arī neesot vērojama. Ļoti populāra izvēle šobrīd ir izmantot eiro, lai iegādātos ASV parādzīmes – tā tiek liktas cerības uz turpmāku ASV dolāra cenas palielināšanos tā attiecībās ar eiro. Tāpat jāņem vērā tas, ka ASV obligāciju ienesīgums šobrīd uz Eiropas fona ir samērā pievilcīgs – 10 gadu ASV parāda vērtspapīru ienesīgums atrodas pie 2,1% atzīmes.
Visu rakstu Eiro kļuvis par finansēšanas valūtu lasiet 16. marta laikrakstā Dienas Bizness.