Dažos aspektos darba tirgus patlaban ir sarežģītāks nekā jebkuras recesijas laikā, norāda ASV Federālo Rezervju sistēmas vadītāja Dženeta Jellena.
Viņa uzsvērusi, ka centrālās bankas mērķis ir palīdzēt Centrālajai ielai, nevis Volstrītai, un viņa cer to paveikt, primāri veicinot darba tirgus atgūšanos, raksta CNN Money.
Dž. Jellenas teiktais ir būtisks, jo viņa uzsver, ka uzmanība tiks veltīta daudziem ekonomikas faktoriem, ne tikai bezdarba līmenim, un Dž. Jellena minējusi sešas pazīmes, kas liecina par vāju darba tirgu.
Viņa norādījusi, ka algas aug pārāk lēni. Kopš recesijas, darbinieku algas ir augušas vidēji par 2% gadā, kas ir ļoti zems rādītājs. «Zemais algas pieauguma rādītājs ir vēl viens signāls, ka FRS darbs vēl nav padarīts,» viņa uzsvērusi.
Tāpat Dž. Jellena norādījusi, ka ir augsts ilgstošo bezdarbnieku skaits, un patlaban aptuveni 3,8 miljoni cilvēku bez darba ir bijuši vismaz sešus mēnešus. Aptuveni septiņi miljoni iedzīvotāju strādā nepilna laika darbā, un arī tas satrauc jauno FRS vadītāju.
Viņa arī pauž satraukumu, ka darba devēji lēnām veido jaunas darbavietas. Kaut arī darbinieku atlaišana ir lēna, arī jaunu darbinieku pieņemšana darbā neaug strauji.
ASV to cilvēku skaits, kuri paši aiziet no darba ir mazāks nekā pirms recesijas. Ja darbinieks brīvprātīgi pamet darbu, to var uzskatīt par zīmi, ka viņš ir pārliecināts, ka spēs atrast jaunu darbu, un tas raksturo veselīgu darba tirgu, uzsver Dž. Jellena.
Kā liecina darba tirgus dati, aptuveni 63% no pieaugušajiem amerikāņiem piedalās darba tirgū, kas nozīmē, ka viņiem jau ir darbs vai viņi to meklē. Šis rādītājs ir zems, un ir tādā līmenī kā 1978.gadā, kad daudz mazāks skaits sieviešu strādāja, norādījusi Dž. Jellena.