Tenisa infrastruktūra Latvijā ir samērā attīstīta, tomēr Latvijas Tenisa savienībai trūkst pašai savas nacionālās bāzes
Pēc nesenā Latvijas tenisistes Jeļenas Ostapenko lieliskā snieguma tenisa vārds un viss, kas saistīts ar to, izskan biežāk. Tāpat tiek runāts par tenisa saimniecības attīstību nākotnē, lai Latvijas tenisisti varētu aizvadīt treniņus tepat mājās. Jāmin, ka teniss nav lēts sporta veids, J. Ostapenko mamma un trenere Jeļena Jakovļeva norādījusi, ka ceļš līdz ranga pirmajam simtniekam izmaksājis ap pusmiljonu eiro. Savukārt Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks iepriekš paudis, lai sāktu spēlēt tenisu un aizvadītu pirmos treniņus, tas nav tik dārgi. Profesionālais teniss, kad bērns saprot, uz ko taisās iet, – tad sākoties izmaksas. Viņš arī piebilst, ka jāstrādā pie tā, lai izveidotos konkrēta sistēma, kas spētu radīt spēlētājus. Tenisa infrastruktūra Latvijā ir pietiekoši attīstīta, jo ir izbūvēti daudzi privātie tenisa klubi un katru gadu pa vienai hallei tiek uzbūvēts no jauna. Protams, ir pilsētas, kur nav tā pieejamība tenisam, taču ar valsts atbalstu šobrīd tiek būvēta tenisa halle Liepājā, kā arī finansiāls valsts atbalsts tiek sniegts Jūrmalas halles rekonstrukcijai. Problēma ir tajā, ka jo mazāks ir tenisa zāles skaits, jo augstāka ir tās cena. Bet tā kā šobrīd norisinās būvdarbi Liepājā, renovācija Jūrmalā, kā arī tiek būvēts vēl viens jauns klubs, tas ļaus nedaudz samazināt konkurenci.
«Teniss ir privātais sporta veids un Latvijas Tenisa savienība būtībā funkcionē no privāta finansējuma. Kopumā Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Sporta federāciju padomes sniegtais atbalsts veido aptuveni 10% no visa budžeta,» DB norāda K. Lejnieks.
Savas mājas
«Problēmas rada tas, ka savienībai nepieder pašai sava nacionālā tenisa bāze. Pašreiz ir tenisa centrs Lielupe ar nacionālās tenisa bāzes statusu, kas nozīmē, ka ir infrastruktūra, bet par jebkuru aktivitāti ir jāmaksā. Tas nozīmē, ka nepieciešams lielāks finansējums uz katru spēlētāju, lai segtu izmaksas par treniņu laukumu un trenera darbu. Telpas šajā vienādojumā veido lielākās izmaksas gan turnīru, gan nometņu rīkošanai,» norādīts Latvijas Tenisa savienības mājaslapā. Tāpat tur norādīts, ka situāciju varētu pozitīvi ietekmēt rekonstruētais tenisa centrs Lielupe, kura pārbūves laikā līdz nākamā gada beigām plānots pilnībā izveidot deviņus āra un deviņus slēgtos tenisa laukumus. Tāpat tiek plānota halle arī Liepājā, kur saimniekos Tenisa skola, kuras rīcībā būs pieci laukumi, kā arī četri āra tenisa laukumi. Pēc Liepājas pašvaldības teiktā pieprasījums pēc tenisa laukumiem ir liels.
Visu rakstu Tenisam vajag savu «Siguldas trasi» lasiet pirmdienas, 3. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness!