Naktī uz svētdienu Latvijā jau 33.gadu pēc kārtas notika kolektīvā pulksteņa pagriešana. Divas trešdaļas iedzīvotāju to dara pret savu gribu, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) veiktā aptauja, vēsta laikraksts Diena.
Savus iedzīvotājus šogad esot aptaujājušas arī pārējās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis - to lūgusi Eiropas Komisija (EK). Taču pagaidām netiek solīts, ka divreiz gadā noteiktā pulksteņa rādītāju griešana varētu tikt atcelta.
«EK periodiski pārbauda, cik veiksmīgi darbojas dažādas direktīvas, un acīmredzot pienāca termiņš arī direktīvai par vasaras laiku. Vēl nav zināms, vai EK varētu to atcelt, - par to, iespējams, varēs runāt, kad būs apkopotas visu dalībvalstu sabiedriskās domas aptaujas,» laikrakstam norādījusi EM pārstāve Elita Rubesa-Voravko.
EM, atsaucoties uz starptautiskiem zinātniskiem pētījumiem, uzsver, ka pāreja uz vasaras laiku samazinot izlietotās elektroenerģijas daudzumu. Taču naudas izteiksmē ietaupījums uz visu ES varētu būt vien 200 miljoni eiro.
Tikmēr cilvēkiem radītās neērtības tiek nostumtas otrā plānā, lai gan veselības nozares pārstāvji norāda, ka laupītā miega stunda izjauc bioloģisko ritmu, rada stresu un var izraisīt ilgstošus miega vai psihiskās veselības traucējumus, raksta Diena.