Liepājas Kultūras pārvaldes rīcībā nav nekādas oficiālas informācijas par to, ka Pianisma zvaigžņu festivāls šogad Liepājā netiks rīkots.
«Kā Liepājas simfoniskā orķestra direktors var būt tik bezatbildīgs un ziņot kaut ko tādu radio, ja pasākumu plāns jau ir apstiprināts un informācija izsūtīta visā Eiropā,» db.lv savu viedokli pauda Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Kalnarāja. Pēc viņas teiktā, festivālam bijis paredzēts arī pašvaldības līdzfinansējums. Tāpat tūrisma jomas uzņēmēji rēķinās ar festivālu. K.Kalnarāja pieļauj iespēju, ka LSO vadība nav laikus sākusi organizēt festivālu, tāpēc tagad meklē attaisnojumu neizdarībai. Arī faktu, ka kolektīvu pavisam vai uz laiku pametuši 13 mūziķi, bet kopš 2010.gada no LSO aizgājuši gandrīz 30 mūziķi, Kultūras pārvaldes pārstāve skaidroja ar kolektīva iekšējām problēmām nevis finansējuma trūkumu.
Nepietiekamā finansējuma dēļ Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) šogad vairs nerīkos Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas pērn martā Liepājā notika divdesmito reizi, 7.janvārī Rietumu Radio informēja orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis. Pēc viņa teiktā, valsts finansējums LSO šogad, visticamāk, saglabāsies pagājušā gada līmenī - ap 700 tūkstošiem latu. Precīzs finansējuma apjoms vēl neesot zināms. Tomēr orķestra vadība izlēmusi pirkt veselības apdrošināšanas polises mūziķiem, nevis rīkot festivālu.
Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kas norisinās kopš 1993.gada, pērn svinēja 20 gadu jubileju. Festivāls, ko savulaik aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis, ir kļuvis ne tikai par nozīmīgāko gada kultūras sarīkojumu Liepājā, bet arī iekarojis Latvijas profesionāli un mākslinieciski augstvērtīga un prestiža mūzikas festivāla statusu. Satura ziņā festivāls ir unikāls visā Baltijas reģionā.
Festivālā kopā ir uzstājušies vairāk nekā 150 pianisti no visas pasaules - Eiropas, Āzijas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, Austrālijas, tostarp Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Domingess, Eldars Djangirovs un daudzi citi.
Pēc LSO statusa maiņas 2010.gadā, padarot to no pašvaldības par valsts kolektīvu, orķestra māksliniecisko vadītāju Imantu Resni nomainīja Uldis Lipskis, kurš pilda direktora pienākumus, savukārt diriģenta vietu ieņēma Atvars Lakstīgala.