Cilvēki Ēģiptē nerimst iesaistīties protestos, kas nereti izvēršas sadursmēs starp policiju un civiliedzīvotājiem. Ziņas par nemieriem Ēģiptē, kas ir populārs tūrisma galamērķis, ir ietekmējušas Latvijas ceļotāju izvēli, kas šogad piesardzīgāk izvēlas atpūtu šajā arābu valstī, noskaidroja Db.lv.
Tā, piemēram, šā gada oktobrī, salīdzinot ar pērnā gada oktobri, šī brīža nestabilā situācija Ēģiptē ir samazinājusi pieprasījumu pēc ceļojumiem uz šo galamērķi, Db.lv stāstīja tūrisma aģentūras Latvia Tours direktore Ieva Keiša. Pašlaik ceļotāji no Latvijas drošības jautājumus neuztver saasināti, tomēr saistībā ar valstī notiekošajiem nemieriem tika gaidīts, ka tiks ievērojami samazinātas ceļojumu cenas uz šiem galamērķiem. Tā kā cenas nav samazinātas tik lielā apmērā, atpūsties gribētāji Ēģiptes vietā izvēlas kādu citu alternatīvu, norāda I. Keiša.
Savukārt cits tūrisma nozares uzņēmums – Novatours – patlaban cer palielināt tūrismu pieplūdumu uz Ēģipti, reklamējot «Ēģiptes cenu tornado».
Situācija Ēģiptē tomēr neietekmē cilvēku interesi par atpūtas iespējām citās arābu valstīs. Tā, piemēram, pēdējo divu gadu laikā tūristu skaits no Latvijas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) audzis par 14,59%, Db.lv stāstīja Tez Tour projektu vadītāja Marina Ulanova, tomēr viņa pieļauj arī, ka «saglabājoties iekšējai spriedzei Ēģiptē un tai līdz nākamajai siltajai sezonai pieaugot, globāli raugoties, iespējama Ēģiptes tūrisma tirgus diversifikācija – daļa tūristu var pievērsties atpūtai salīdzinoši lētās Šārdžas pilsētas tipa viesnīcās AAE». Tāda situācija bija vērojama, piemēram, pagājušajā gadā, norāda M. Ulanova.
Runājot par nemieriem Ēģiptē, I. Keiša uzsver, ka tūrisms vietējiem ir ļoti svarīgs, ko apliecina arī Ēģiptes vēstnieka uzsvērtais, ka situācija valstī pašlaik ir droša. «Kūrortos nav jūtamas pazīmes par nemieriem,» norāda Latvia Tours vadītāja.
Jau iepriekš rakstīts, ka vēl šā gada vasarā eirozonas parādu krīze būtiski neietekmēja cenas ceļojumu paketēm uz krīzes skartajām valstīm, piemēram, Grieķiju, Kipru vai Spāniju. Gluži otrādi – parādu krīzes mocītajā Grieķijā pat nedaudz palielinājusies maksa par viesnīcu, tāpat vērojama tendence ieviest striktākus apmaksas noteikumus – daudzviet tiek prasīta priekšapmaksa par dažādiem pakalpojumiem. Ceļotāju no Latvijas noskaņojumu ietekmēja arī Grieķijā valdošie streiki un protesti – tūrisma plūsma uz šo valsti samazinājās, turklāt šāda tendence bija vērojama jau šā gada sākumā.