Gatavi gaidīt atjaunojamās enerģijas vērtspapīru cenu pieaugumu.
Līdzekļu pārvaldnieki arvien lielākā mērā sola ieguldīt uzņēmumos, kas sniedz kādu sociālo labumu un ir videi draudzīgi. Tas šobrīd ir modē, un ar šādiem saukļiem var iekarot arī jauno ieguldītāju sirdis. Tādējādi uz to kompāniju pusi, kuras sevi pasniedz kā zaļas, var velties lielāka naudas masa. Pārskatāmā nākotnē šāds modes kliedziens - investēt dabai draudzīgākos uzņēmumos – var kļūt vēl populārāks, un par iekļaušanos šajā kategorijā domās arvien vairāk lielo pasaules kompāniju. Būtībā attiecīgus investīciju produktus radīt liek arī arvien lielāks klientu pieprasījums, ko attiecīgi nekautrējas izmantot pasaules lielākie aktīvu pārvaldnieki.
Pieejamā informācija liecina, ka šogad topā bijusi investēšana tīrajā enerģijā un biržā strauji palēkusies daudzu ar saules un vēja enerģijas nozari saistītu kompāniju akciju vērtība. 12 tīrās enerģijas biržā tirgoto fondu cena, kurus apseko ETF Database, vidēji kopš janvāra pieaugusi par 21% (visi šie fondi pārspējuši kopējā ASV tirgus pieaugumu). Šajā pašā laikā akciju tirgus etalona – ASV Standard & Poor’s 500 indeksa vērtība palielinājusies gandrīz par 15%. Kā piemēru var izcelt Invesco Solar ETF (kods: TAN) biržā tirgoto fondu, kura daļas cena šogad palēkusies pat par 41%. Vēl līdzīga fonda - Invesco WilderHill Clean Energy (kods: PBW) – vērtība šogad palielinājusies gandrīz par 30%. No šādiem populāriem fondiem uz pārējo fona vēl var izcelt iShares Global Clean Energy ETF (kods: ICLN) un First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy Index Fund (kods: QCLN). Daudzu zaļo fondu populāra izvēle ir saules enerģijas milža First Solar akcijas, kuru cena šogad pieaugusi gandrīz uz pusi. Jānorāda, ka šo fondu cenu pieaugums saistīts arī ar pusvadītāju ražotāju cenu atgūšanos. To produkti plaši tiek izmantoti saules enerģijas ieguves infrastruktūrā.
ESG skalas
«Tā ir ilgtermiņa lieta. Notiekošajam bijusi zināma saistība arī ar notikumiem naftas tirgū,» piebilst S&P Dow Jones Indices ESG investēšanas eksperti. Jau ziņots, ka kompānijas pēdējā laikā arvien biežāk tiek individuāli vērtētas pēc ESG (Environmental, Social and Corporate Governance jeb ESG) skalas.