Ēģiptes nemiernieku protesta akcijas pirmdien, 31. janvārī, turpinājušas pieņemties spēkā, spiežot prezidentu Hosni Mubaraku vērsties pēc palīdzības pie valsts armijas, kuras ģenerāļi gan izvairījušies no protestētāju apspiešanas, taču tajā pat laikā nav arī noraidījuši atbalstu Ēģiptes prezidentam, raksta Reuters.
Tahriras laukumā Kairā, kas kļuvis par protestētāju galveno pulcēšanās vietu, arī pirmdienas rītā bija pārpildīts ar cilvēkiem, kuri tur ieradušies, lai izrādītu savu neapmierinātību ar nabadzību, korupciju un bezdarbu, kas valda Ēģiptē.
Kā vēsta Reuters, tad H. Mubaraka liktenis patlaban ir armijas rokās. Pagaidām armijas ģenerāļi nav vēlējušies iesaistīties protestu akcijas apturēšanā, taču nav arī oficiāli noraidījuši atbalstu Ēģiptes prezidentam. «Armijai ir jāizvēlas starp Ēģipti un Mibaraku,» vēstī viens no protestētāju plakātiem Tahriras laukumā.
Protesti Ēģiptē, kas ir pasaulē visapdzīvotākā arābu valsts, ilgst jau sešas dienas. Tie aizsākās pēc tam, kad Tunisijā plašu nemieru rezultātā tika panākta valdības gāšana.
Jau ziņots, ka, mēģinot ierobežot protestus Ēģiptē, valdība iedzīvotājiem sākotnēji liegusi pieeju pasaulē populārajām sociālajām vietnēm, ar kuru palīdzību tika organizētas protesta akcijas, un galu galā ievērojami ierobežoja interneta pieejamību visā valstī. Arī mobilie sakari Ēģiptē esot traucēti.
Pasaules mediji arī vēsta, ka Ķīna aktīvi piekopj cenzūru attiecībā uz notikumiem Ēģiptē. Kā vēsta Telegraph, tad, piemēram, Ķīnas televīzijas galvenajās ziņās pusdienas laikā netika rādīti videomateriāli, kas atspoguļotu Ēģiptē valdošos nemierus. Tā vietā vien rādīti kadri, kuros H. Mubaraks tiekas ar oficiālajiem pārstāvjiem.