Uzņēmums Hewlett-Packard (HP) ir apstiprinājis savus plānus par personālo datoru, planšetdatoru un tālruņu ražošanas pārtraukšanu. Kompānija plāno mainīt savu darbības virzienu no datortehnikas ražošanas uz programmatūru izstrādi, vēsta BBC.
ASV kompānija ir piekritusi nopirkt Lielbritānijas programmatūras izstrādātāju uzņēmumu Autonomy. Paredzētā darījuma summa ir 11,7 miljardi ASV dolāru.
HP ir nolēmis pārdot savu Personālo sistēmu grupu (HP Personal Systems Group), kas ietver pasaules lielāko personālo datoru ražošanas biznesu. Uzņēmums pārtrauks arī webOS operētājsistēmas bāzes izmantošanu savu planšetdatoru un viedtālruņu izstrādē.
Šie paziņojumi ir izraisījuši krasu pagriezienu uzņēmuma plānos, jo vēl šī gada martā HP stratēģiskajā pārskatā tika norādīts, ka kompānija integrēs webOS operētājsistēmu tās nākotnes izstrādājumos.
Jau iepriekš klīda baumas, ka HP izpilddirektors Leo Aptēkers (Leo Apotheker), kas nesen pievienojies no vācu sāncenšiem SAP, vēlējās mainīt HP darbības virzienu no tai tradicionālās datortehnikas ražošanas uz mazāku, bet ienesīgāku nozari – programmatūras izstrādi.
«HP ir sapratis to, ko visa pārējā pasaule: datortehnikas ražošana vairs nav lielu apmēru izaugsmes bizness,» norādījis Maikls Jošikami (Michael Yoshikami), YCMNET Advisors izpilddirektors.
Db.lv jau vēstīja, ka šī gada maijā L. Apotēkers augstākā līmeņa vadītājiem paziņojis, ka gatavojas «vēl vienam grūtam ceturksnim» un mudinājis «sekot līdzi katram centam un minimizēt darbā pieņemšanu». Vadītāja norādes sekojušas pēc kompānijas februāra prognozes par otrā ceturkšņa apgrozījumu un peļņu, kas neatbildusi analītiķu gaidām. Tīrie uzņēmuma ieņēmumi pieauguši par 4% līdz 32,3 miljardiem ASV dolāru, bet analītiķi gaidīja 33 miljardus ASV dolāru lielus ieņēmumus.