Ceturtdiena, 02.09.2010
OMXR: 388.89 | 0.42
USD: 0.5530 | -0.36

Zatlers strādāja, bet samaksu saņēma sieva

 (9)
2009. gada 9. februāris 11:30

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudot prezidenta Valda Zatlera darbu kā amatpersonai un sniegtajiem ārsta pakalpojumiem privātā klīnikā, interešu konfliktu nekonstatēja.

Veicot V.Zatlera kā valsts kapitālsabiedrības Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca valdes priekšsēdētāja atalgojuma atbilstību normatīvo aktu prasībām valsts sabiedrībā ar ierobežotu atbildību Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca valdes priekšsēdētāja amatā, tika konstatēts, ka amatpersona ir saņēmusi atalgojumu atbilstoši normatīvo aktu prasībām, Db pavēstīja KNAB sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Andris Vitenburgs.

Zatlera darbībā interešu konfliktu nekonstatēZatlera darbībā interešu konfliktu nekonstatē

Izvērtējot V.Zatlera kā IK Ortopēdijas privātprakse ārsta sniegtos pakalpojumus medicīniskajā sabiedrībā ARS, tika konstatēts, ka viņš sniedza pakalpojumus kā ārsts, bet samaksu par viņa sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva kā individuālais komersants un secināts, ka – atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta skaidrojumam – šāda V.Zatlera ārsta prakse nav pretlikumīga.

Savukārt Valsts darba inspekcija, pēc KNAB lūguma sniedzot skaidrojumu par darba līguma slēgšanu ar nodarbinātajiem darbiniekiem IK Ortopēdijas privātprakse, konstatēja, ka V.Zatleram par darba uzdevumu pildīšanu nav veikta darba samaksa un ar viņu nav nodibinātas darba līgumiskās attiecības, proti, darbinieks tiek nodarbināts uzņēmumā pie darba devēja bez rakstveidā noslēgta darba līguma un bez atlīdzības, tādējādi darba devējam pārkāpjot darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu prasības un pieļaujot administratīvo pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka darbinieka nodarbināšanai bez rakstveidā noslēgtā darba līguma līdz 2007.gada 31.maijam Lilitas Zatleres uzņēmumā Ortopēdijas privātprakse bija pagājis administratīvā soda piemērošanas termiņš, VDI nevarēja uzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

JAUNĀKĀS ZIŅAS

 Reklāma 


(317)

Kam jūs uzticētu a/s Latvenergo vadību?

(317)
  • Uldim Barisam
    14.1955835962 14.2%
  • Ārim Žīguram
    6.30914826498 6.3%
  • Atim Slakterim
    14.1955835962 14.2%
  • Kārlim Miķelsonam
    20.5047318612 20.5%
  • Kādam citam vietējam speciālistam
    21.1356466877 21.1%
  • Tam jābūt ārvalstu speciālistam
    23.6593059937 23.7%

DB VIEDOKLIS

BEZ KAKLASAITES

Aizvērt