Valsts pārvaldes iestāžu ierēdņiem turpmāk savā darbā būs jāsasniedz konkrēti mērķi, un atkarībā no sasniegtā būs iespējams iegūt bonusus vai tieši pretēji – saņemt sodu.
Darba rezultātus paredzēts sasaistīt ar darbinieku atalgojuma mainīgo daļu, tādējādi, ja ierēdņa darbs tiks novērtēts negatīvi, viņam var tikt samazināts atalgojums. Ja šāds vērtējums saņemts divas reizes, ierēdnim var arī nākties šķirties no amata.
Valsts kancelejas izstrādātā darba izpildes novērtēšanas sistēma valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbinātajiem orientēta uz rezultātu un paredz daudz individuālāku novērtēšanu. Tā paredz ieviest arī 360 grādu vērtēšanu, proti, ierēdņu darbu varēs vērtēt ne tikai tiešais vadītājs, bet arī nevalstisko organizāciju pārstāvji u.c., žurnālistus informēja Valsts kancelejas direktora vietniece Eva Upīte. Novērtējums vairs netiks veikts, izmantojot papīra veidlapas – to aizstās jauna elektroniska informācijas sistēma.
Plānots, ka jaunajā sistēmā ierēdņu darbs netiks vērtēts ar burtiem A, B, C, D un E, bet gan ar vārdiem – teicami, ļoti labi, apmierinoši vai slikti.
DB jau rakstīja, ka valsts pārvalde zaudē konkurētspēju gan atalgojuma, gan darba devēja tēla ziņā. Šogad veiktā valsts pārvaldē nodarbināto aptauja, kurā piedalījās 1200 respondentu, uzrādīja, ka darbiniekiem nav skaidra cilvēkresursu politika, ir zema atlīdzība, liels darba apjoms, neskaidri darba apstākļi
Jauno valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto vērtēšanas sistēmu atbalstījusi valdība. Plānots, ka tā sāks darboties no 2013. gada.