Pretēji atbildīgās komisijas lēmumam, Saeima atbalstījusi priekšlikumu, kas paredz, ka reģistrējot kādā adresē uzņēmumu, nekustamā īpašuma īpašnieka rakstveida piekrišana jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu vai parakstu uz piekrišanas jāapliecina notariāli vai komercreģistra iestādes amatpersonai.
Deputātes Irinas Cvetkovas (Saskaņas centrs) iesniegtie priekšlikumu grozījumu Komerclikumā otrajam lasījumam nosaka, ka šāda kārtība būs jāievēro, ierakstot sabiedrību komercreģistrā, mainot tās juridisko adresi, ierakstot komercreģistrā filiāli, ārvalsts komersanta filiāli un pārstāvniecību, kā arī reģistrējot individuālo komersantu. «Šis mehānisms ir līdzīgs tam, ar kuru patlaban reģistrējama valdes locekļa piekrišana valdes locekļa pienākumu pildīšanai,» skaidroja I. Cvetkova. Deputāte Ilma Čepāne (Vienotība) savukārt vērsa uzmanību uz to, ka krāpnieki ir tikai ļoti neliela daļa, bet godīgo komersantu skaits veido aptuveni 145 tūkstošus. «Tagad šo dažu simtu negodīgo komersantu dēļ, vai mums būtu saprātīgi, kaut arī pirmajā acumirklī tā liktos, visus sūtīt pie notāriem?,» vaicāja I. Čepāne.
Līdz šim noteikts, ka juridiskās adreses reģistrācijai attiecīgajā ēkā vai dzīvokļa īpašumā nepieciešama nekustamā īpašuma (ēkas vai dzīvokļa īpašuma) īpašnieka izsniegta piekrišana. Piekrišanā jānorāda nekustamā īpašuma kadastra numurs, īpašnieka vārds, uzvārds un personas kods vai nosaukums (firma) un reģistrācijas numuru. Ja pieteikumu paraksta persona, kurai pieder juridiskajā adresē norādītais nekustamais īpašums, piekrišana nav jāiesniedz.
Grozījumi Komerclikumā nosaka vairākas būtiskas izmaiņas, kas sagatavotas, lai ierobežotu uzņēmumu prettiesisku pārņemšanu. Tostarp paredzēts, ka uzņēmumu kapitāldaļu atsavināšana būs jāapstiprina notāram vai ar drošu elektronisko parakstu u.c. Par likumprojektu vēl jālemj trešajā, galīgajā lasījumā.