Kamēr būvnieki cīnās par tiesībām rekonstruēt iepretim Rīgas pilij esošo Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku, tā jaunais saturs jau ir skaidrs, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Ņemot vērā pārrāvumu ES fondu apguvē, kas būvniekiem šogad neļauj cerēt uz ļoti daudz valsts un pašvaldību pasūtījumiem, cīņa par projektu, kura kopējās izmaksas tiek lēstas gandrīz 5 milj. eiro lielas, nerada pārsteigumu. Šī summa ietver arī muzeja ierīkošanu, ekspozīcijas izveidi, būvniecības izmaksas. Izsludinot konkursu pērnā gada aprīlī, tās tika prognozētas vairāk nekā 4,5 milj. eiro lielas (bez PVN). Jāpiebilst, ka projekts tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta palīdzību. Tas sedz 85% projekta izmaksas jeb 4,2 milj. eiro, valsts budžeta līdzfinansējums ir 742 tūkst. eiro, vēl 70 tūkst. eiro piešķīrusi Kultūras ministrija.
Valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) konkursu par ēkas Pils ielā pārbūvi izsludināja pērnā gada aprīlī, pēc vairākām sūdzībām – iebildumi bija SIA Velve, SIA Skonto būve un pilnsabiedrībai RERE Būve2 – konkurss tika pārtraukts, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. Atkārtoti izsludinātā konkursā uzvarēja a/s LNK Industries, kuras piedāvātā līgumcena bija ap 3,3 milj. eiro (bez PVN). Konkursa rezultātu apstrīdēja pilnsabiedrība PMK un BBA, kuras biedri, atbilstoši Lursoft informācijai, ir SIA Baltic Builders Alliance un SIA Jēkabpils PMK. Pilnsabiedrība apšaubīja LNK Industries pieredzi šādu darbu veikšanā, kā arī norādīja, ka VNĪ tai ļāvusi papildināt piedāvājumu jau pēc piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām. IUB, izvērtējot sūdzību, aizliedza slēgt līgumu ar uzvarētāju un vēlreiz izvērtēt konkursa piedāvājumus. VNĪ vēlreiz pārtrauca iepirkumu un decembra vidū izsludināja jaunu. Kā DB norāda VNĪ pārstāvis Arnis Blodons, jaunajā iepirkumā mazliet pazeminātas prasības, cerot saņemt vairāk būvnieku piedāvājumu, kuri cenas ziņā iekļautos plānotajās projekta izmaksās.
Ilgi bijām gatavi muzeju atvērt jau 2016. gadā, saka Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule, atgādinot, ka projekta īstenošana pagarināta par vienu gadu. Līdz ar ēkas rekonstrukciju muzejam top arī jauns saturs. «Centrālais satura objekts, pie kā šobrīd strādājam, ir pastāvīgā ekspozīcija, katra muzeja kodols,» viņa turpina. Apmēram 20 gadus muzejam savas pastāvīgas ekspozīcijas nebija – Rīgas pilī trūka vietas, bet Pils ielas nama telpas bija pārāk nožēlojamā stāvoklī.
Visu rakstu Jauna «iekšiņa un āriņa» lasiet 7. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.