Latgalē bezdarbnieki gatavi gaidīt, kad darbs pats pie viņiem atnāks. Problēmas sakne ir nevis tajā, ka cilvēki saņem pabalstus, bet gan tajā, ka valsts atbalsts tiek izmantots gadiem ilgi. Viņi pieraduši pie «bezmaksas naudas», un tādējādi daudzi cilvēki degradējas, intervijā laikrakstam Delovije Vesti (Деловые Вести) stāstīja Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.
Runājot par Latgali, ministrs visvairāk noraizējies par augstajiem bezdarba rādītājiem, kas reģionā pārsniedz 20%.
«Vislielākais īpatsvars to cilvēku, kas vēlas aizbraukt no valsts, ir tieši Latgalē. Turklāt, ja papēta, uz kurieni latgalieši vēlas izbraukt, atklājas, ka tā nav Rīga, bet gan kāda aizrobežas valsts. Tajā pašā laikā Latgalē ir arī augstākie ilgstošā bezdarba rādītāji valstī. Turklāt Latgalē, salīdzinot ar citiem Latvijas reģioniem, ir viszemākais to cilvēku, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību vai vismaz kļūt par pašnodarbināto, skaits,» norāda E. Sprūdžs.
Viņš pauž, ka cilvēki zilo ezeru zemē ir gatavi sēdēt rokas klēpī salikuši un gaidīt, kad kāds piedāvās darbu, bet, ja paraugās uz šo cilvēku prasmēm, kļūst skaidrs, ka tajās ietilpst tikai tās lietas, kas bijušas vajadzīgas pirms divdesmit gadiem, bet ne tagad.
«Lielākā bēda nav tā, ka cilvēki saņem pabalstus, bet gan tas, ka dzīve uz valsts naudas rēķina tiek nodrošināta gadiem ilgi. Ja visapkārt ir daudz šādu cilvēku, tad šāds dzīvesveids sāk šķist pieņemams. Tāpat, protams, «izraut» cilvēku no šādas dzīves un vēl arī kādā veidā stimulēt pievērsties biznesam nav viegls uzdevums,» intervijā norādīja ministrs.